Tagad varu strādāt savā sapņu profesijā

Jūlija Bille Kunce, Saldus mūzikas skolas un Skrundas mūzikas skolas skolotāja:

"Kopš esmu absolvējusi JVLMA īsā cikla studiju programmas apakšprogrammu “Mūzikas skolotājs” saksofona spēlē, vairāki cilvēki ir prasījuši par manu slodzi studiju laikos. Sarunu sākumā visi saka, ka mazliet bail studēt, jo kādam ir jau jāstrādā, kādam ir bērns, kāds nedzīvo Rīgā un nevar atļauties dzīvot tuvāk Rīgai utt. Priecē tas, ka vienmēr pēc mūsu sarunas par maniem studiju gadiem JVLMA, cilvēki ir bijuši daudz optimistiskāki par studiju plānošanu, jo beidzot bija kāds, kas atbild uz lielāko daļu jautājumiem, nevis: "pamēģini iestāties un skaties kā būs." Sagatavoties iestājeksāmeniem tomēr prasa daudz laika, kuru katrs cilvēks nevēlas ieguldīt, ja tiešām nezina - gribu vai tomēr negribu studēt? Man pašai arī bija bail, jo neviens apkārt man nemācēja neko pateikt par jauno pedagoģijas programmu, kuru biju izvēlējusies. Es arī viena pati gatavojos iestājeksāmeniem.

Ļoti priecājos par sevi no 2020. līdz 2023. gadam, jo tie bija gadi, kad man vajadzēja ļoti iespringt dzīvē, un es to izdarīju! Tas tiešām bija grūti, bet tagad es varu strādāt savā sapņu profesijā - par saksofona un klarnetes skolotāju bērnu mūzikas skolās. Tas tiešām ir kā tāds piepildījies sapnis, kurš varēja arī nepiepildīties. Ļoti priecājos arī par saviem pasniedzējiem, kas bija ārkārtīgi pretimnākoši un palīdzēja man izturēt šos gadus. Esmu ieguvusi koledžas diplomu, tātad es drīkstu kaut kad iestāties uz bakalauriem 3. kursā. Varbūt vēlāk nākotnē atgriezīšos šīs ēkas sienās, bet šobrīd mana ikdiena norit citur.

Kopš 2021. gada esmu Saldus mūzikas skolā saksofona skolotāja. Kopš 2022. gada klarnetes skolotāja. Skrundas mūzikas skolā par saksofona skolotāju un koncertmeistari sāku strādāt 2022. gadā. Pati saviem Skrundas audzēkņiem spēlēju koncertos/konkursos. Dažas godalgotas vietas jau esam dabūjuši."

Vairāk par pedagoģijas studijām JVLMA vari uzzināt šeit.